Proč mám dát své dítě na hokej?

02.02.2016 | správce web

Nejrychlejší a nejoblíbenější kolektivní sport na světě, nejslavnější sportovci. Dopřejte vaší ratolesti to potěšení prohánět se s hokejkou a pukem na stadionu.

Důvodů proč dát dítě na hokej je celá řada

• lední hokej je jeden z nejdynamičtějších kolektivních sportů
  • důraz je kladen na všestrannou pohybovou přípravu
  • učí děti poctivosti, spolupráci v kolektivu, kázni a disciplíně
  • získá spoustu nových kamarádů a fantastických zážitků
  • dítě se seberealizuje a učí se kreativitě
  • má organizovaně vyplněný volný čas aktivním způsobem života
  • naučí děti přijímat úspěchy i neúspěchy
  • naučí se cílevědomé práci, zvýší si sebevědomí a získá morálněvolní vlastnosti
  • získá pozitivní vztah ke sportu a pohybu, který v budoucnu může přenášet na své děti
  • účast na zápasech, soustředěních a mezinárodních turnajích
  • pomůže Vašim dětem překlenout problémy ve věku dospívání
  • a hlavně se může celé dětství bavit hokejem, protože hokej je hlavně o zábavě.

• V kolika letech začít?

S hokejem je možno začít ve věku od 4 do 8 let. Asi nejlepší věk pro začátek s hokejem je kolem pěti let. Děti se nejdříve naučí bruslařským základům. Po zvládnutí základních bruslařských dovedností jsou v případě zájmu o hokej přesouvány do hokejový přípravky, kde je výuka o něco intenzivnější.

• Kolik mě bude stát první sezona?

Všeobecně lze říci, že se často setkáváme s nepřesnými informacemi, že se jedná o velmi drahý sport. V prvním roce přípravky je po dohodě možné BEZPLATNÉ zapůjčení kompletní hokejové výstroje s výjimkou bruslí.

• Je hokej bezpečná hra pro mé dítě?

V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do hokejové výstroje, která děti ochrání.

• Jak pomůže hokej mému dítěti i v běžném životě?

Je zřejmé, že z každého dítěte nemůže být profesionální sportovec, nicméně výchova a formování dítěte je pro nás prioritou. Jelikož se jedná o kolektivní sport, naučí se děti spolupracovat s ostatními v kolektivu. Naučí se kázni, zodpovědnosti, pracovitosti i kreativnímu myšlení. Jsme přesvědčeni, že se jedná o vynikající průpravu pro život, která je k nezaplacení.

Začíná sezóna in-line 2018

Od úterý 17.4.2018 začíná na zimním stadionu v Boskovicích in-line sezona 2018.První tréninky začínají v 17.00 hodin.

Hokejový turnaj o POHÁR MĚSTA BLANSKA

Tuto sobotu zakončili hráči přípravky hokejovou sezonu na hokejovém turnaji 2. a 3. tříd v Blansku.

Exhibiční hokejové utkání na Olympijském festivalu v Brně

Exhibiční hokejové utkání na Olympijském festivalu v Brněfoto:ČOV/Radek Míča

POJĎ HRÁT HOKEJ

Týden hokeje : Pojď hrát hokej...