Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Stilmat Extraliga

11.06.2019 | ing.David Bílý

HC Boskovice poprvé ve čtvrtfinále STILMAT EXTRALIGY v in-line hokeji.

HC Boskovice inline: Külzer (Schejbal) – Němec, Ošlejšek – Hasoň, Sekanina, Šmíd, Král (A), Šebek (A), Bílý (C), Pospíšil, Müller.

V sobotu 8.6.2019 na boskovickém zimním stadionu se opět přepisovala historie. Boskovičtí in-line hokejisté doslova přetlačili ve dvou utkáních Zlínský celek doplněný zvučnými jmény Holík (Kometa Brno) Zámorský ( Hradec Králové) a postoupili do čtvrtfinále, kde se střetnou
s IHC Prague Rats, druhým týmem po základní části.

Jak už bylo v úvodu řečeno úspěch se nerodil snadno. Sice Boskovičtí dvakrát v první čtvrtině vedli po brankách Filipa Krále, ale na tento stav vždy soupeř dokázal zareagovat a do druhé periody se šlo za stavu 2:2. Ve druhé části se hrálo
převážně na straně domácích a tento tlak zužitkovali Zlínští hráči a ujali se vedení 2:3. Vypadalo to, že se tento obrat skóre projevil na psychice domácích hráčů, což vedlo k vlažnému nástupu do druhé půlky zápasu, kdy Boskovice obdrželo 2 branky ve 2 minutách
a nevypadalo to s domácími růžově. Ale jak kdyby tento nepříznivý stav klukům uvolnil svázané ruce a nohy a nakopl je k bleskovému vyrovnání po dvou pohotových střelách Tomáše Mülllera a jedním samostatným únikem Němce zakončeným nad lapačku brankáře, svítil brankový
ukazatel 5:5 a šlo se do poslední čtvrtiny. Přes nízký věk domácích hráčů Boskovický tým hrál zkušený hokej, se zajištěnou obranou a rychlými brejky a jeden z těchto brejků proměnil Hasoň ve 38 minutě. Opět se domácí hráči ujali vedení, které ještě navýšil
Šmíd a přes velkou snahu a odvolaného brankáře hostů se podařilo domácím za přispění urputného bránění svého brankoviště dosáhnout prvního a velmi důležitého vítězství 7:5.

Za stavu 1:0 na zápasy nastupovali po přestávce, lehce přesahující jednu hodinu, oba týmy šli do rozhodujícího klání. Do vedení se dostali domácí po Němcově pohotové střele. Hosté ještě v téže čtvrtině stačili vyrovnat načeš v desáté minutě
kontroval, dorážkou Královi střely odražené od zadního mantinelu, Šmíd. Přibývajícím časem se stupňovala únava a na obou týmech byla vidět i nervozita. Puky se často neodrážely, tak jak by si hráči představovali a přibývalo chyb, jak na jedné, tak na dráho
straně. Ale to je kouzlo tohoto náročného play-off systému extraligy inline hokeje. Dvě důležitá utkání odehraná během 4 hodin rozhodující o úspěšných a neúspěšných. V případě Boskovického celku se už před zápasem mluvilo o úspěchu, protože se jednalo o první
play-off utkání konajícího se na domácí ploše, ale to borcům reprezentující tým po zříceninou hradu nestačilo a vrhli se do druhé části s touhou zvítězit a dostat se do další vyřazovacích bojů. Ve druhé části hostující vyrovnali na 2:2. Následně využil přesilovku
nejmladší hráč domácích, Erik Pospíšil jenž využil krásné přihrávky, od nejzkušenějšího hráče Davida Šebka a mazácky nechal brankáře, jak se říká v hokejové hantýrce, vykoupat. Třetí třetina začala navýšením vedení po dorážce Filipa Krále. Už se zdálo, že
to soupeře zlomilo, ale jak bývá zvykem zdání klame a soupeř se zlomit nenechal, a dvěma slepenými góly ve 29. minutě vyrovnal na 4:4. Ve 37. minutě hosté ujali vedení 5:4 a vypadalo to bledě se ziskem druhého bodu za druhé vítězství. Ale jak bylo vidno na
domácích hráčích, ti se nikdy nevzdávají a toto ukázali i ve druhém utkání, které se pro ně nevyvíjelo pozitivně. Poctivou a tvrdou prací si vybojovali přesilovou hru využitou hokejovou parádou ala Marek Malík v provedení Filipa Krále. Stav 5:5 se do konce
utkání nezměnil načeš se konalo prodloužení, kde měli domácí více ze hry, ale žádná nabídnutá šance se neujala. Nakonec, o tom kdo získá bod ,rozhodovali nervy drásající samostatné nájezdy. Ač trochu se štěstím v 11. sérii celé osmifinálové klání převrátil
na stranu domácích úspěšně proměněným samostatným nájezdem Jan Hasoň.  V ten okamžik vtrhli na plochu všichni hráči a ve společném obětí a vítězném poskakování slavili postup do čtvrtfinále.

2 Čtvrtfinálové utkání se odehrají na půdě celku IHC Prague Rats v Černošicích.

1. Utkání v 10:00
  2. Utkání ve 12:00