Boskovice oplatily Frýdku-Místku hořkou porážku z posledního vzájemného domácího utkání

27.02.2015 | Stanislav Scheiner

V Boskovicích se konala "repríza" posledního vzájemného utkání mezi domácím starším dorostem a hostujícím Frýdkem-Místkem. Tentokrát si ale oba kluby vyměnily role. Boskovice vedly už 3:0, ale Frýdek nic nevzdal a bojovným výkonem srovnal na 3:3 a dokonce obrátil skóre ve svůj prospěch na 4:3. Domácí ale rychle srovnali, gólem na 4:4 se blýskl Niklas Külzer. Zdálo se, že po vyrovnaném utkání rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy, jenže domácí Dominik Vyskočil se prokličkoval mezi hostujícími obránci, následně obehrál i brankáře Ondřeje Zimmermanna a na desetiny přesně vteřinu před koncem v čase 59:59 zavěsil pod víko a nastala euforie domácích. A bylo proč se radovat - Boskovice totiž oplatily stejným způsobem Frýdku porážku z posledního vzájemného utkání na domácím ledě 9. ledna, kdy Frýdek taktéž rozhodl o svém vítězství 5:4 vteřinu před koncem.
Boskovice po dnešním utkání pokořily desetibodovou hranici - v tabulce mají po dnešním tříbodovém vítězství už 12 bodů. V konečném zúčtování to ale už nic nemění, Boskovice se v Lize staršího dorostu neudržely a pro příští sezonu sestupují do spojené Krajské ligy dorostu Jižní Moravy, Vysočiny, Zlína a Moravskoslezského kraje.

16. kolo | pátek 27.02.2015, 18:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HC Frýdek-Místek

Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4

Tresty: 3:4 - bez využití

Vyšší tresty: 1:1 - Stanislav Opletal (#13 HCFM) a Jan Procházka (#13 HC Boskovice) - oba 5 minut + osobní trest do konce utkání za hrubost

Góly a asistence domácích: 15. Vyskočil (Malach), 22. K. Hrubeš (Hořava), 27. K. Hrubeš, 49. N. Külzer (Procházka), 60. Vyskočil
Góly a asistence hostů: 30. Juřica (Vilček, Strakoš), 35. Juřica (Vilček), 36. Carbol (Opletal), 48. Vilček (Kocháň)

Brankáři:
HC Boskovice - Martin Richter odehrál polovinu utkání a inkasoval 1 branku, Jan Külzer odchytal 30 minut a obdržel 3 góly
HC Frýdek-Místek - Ondřej Zimmermann za 60 minut dostal 5 gólů

Rozhodčí: Michal Antonín (H) - Tomáš Měkýš, Jan Vašíček

HC Boskovice: Richter (30. J. Külzer) - Šindelář, Procházka, Hejduk, Res, Fabiánek "C", Hořava - N. Külzer "A", M. Hrubeš, Šmíd, Šmahel "A", Pospíšil, Mazač, Malach, Vyskočil, K. Hrubeš

Trenér: Svatopluk Vařeka

Vedoucí družstva: David Hrubeš

HC Frýdek-Místek: Zimmermann - Kocháň, Fluksa, Kozubek, Jendruš "C" - Juřica, Puzoň, Strakoš, Opletal, Vilček, Kanovský, Carbol

Trenér: Tomáš Snášel

Vedoucí družstva: Martin Flok

Komentář

Hráči Boskovic vedli po lepším předvedeném výkonu už 3:0, ale ani takový průběžný stav nemusí vůbec nic znamenat. Frýdek se za žádnou cenu nevzdal a bojoval až do konce. Domácí pod domněnkou, že už se v zápase nemůže nic stát, jakoby přestali hrát a prohospodařili svůj tříbrankový náskok a dokonce i chvíli prohrávali. Jenže radost frýdeckým vydržela jen minutu, po přihrávce od Jana Procházky se Niklas Külzer úspěšně probojoval mezi obránci až k brance hostů, úspěšně zakončil a zapsal se tak do zápisu mezi střelce Boskovic.

Na obou stranách na sebe upozornili dvougóloví střelci, na straně Boskovic hned dva:
Dominik Vyskočil (úvodní gól a vítězná branka) a Kryštof Hrubeš.
Na straně Frýdku dokázal vstřelit dva góly Michal Juřica