Starší dorost Boskovic prohrál s Přerovem 1. kolo Ligy staršího dorostu

19.09.2014 | Stanislav Scheiner

Staršímu dorostu se dnes příliš nepovedl vstup do nové sezóny Ligy staršího dorostu 2014/2015. S Přerovem utrpěl porážku 0:11 (0:4, 0:2, 0:5)

1. kolo | pátek 19.09.2014, 18:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HC Zubr Přerov

Tresty: 5:5
Využití: 0:1
Góly a asistence hostů: 4. Heralt (Kubíček), 7. Kolařík (Skříček), 9. Solař (Kenša), 26. Blahunek (Šťastný, Klapal), 27. Kenša, 43. Matuška (Kenša, Válek), 48. Zdráhal (Heralt), 54. Horký (Solař), 60. Heralt (Skříček), 60. Blahunek
Záznam brankářů: HC Boskovice - Jan Külzer odchytal 27 minut a obdržel 6 gólů, Miroslav Nečas za 33 minut zápasu inkasoval 5 gólů
HC Zubr Přerov - Patrik Schneider za celý zápas neinkasoval jediný gól a připsal si první nulu v Lize staršího dorostu v sezoně 2014/2015
Rozhodčí: Vojtěch Král (hlavní rozhodčí) - Michal Antonín, Jan Vašíček
Delegát:
Vítězslav Sklenář

Foto z utkání
:zde

HC Boskovice: Külzer J. (27. Nečas) - Šindelář, Malach, Mazač, Fabiánek "C", Hořava - Külzer Niklas, Hrubeš Kryštof, Peša, Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Hejduk, Vyskočil, Hrubeš Mikuláš; Trenér: Svatopluk Vařeka

HC Zubr Přerov: Kašpárek (Schneider) - Klapal, Rusňák, Šťastný, Válek, Skříček, Fridrich, Skříček, Kenša - Blahunek "C", Kubíček "A", Matuška, Zdráhal, Solař, Pochyla, Horký, Heralt "A", Kolařík; Trenér: Aleš Verlík

1. třetina:
Hosté nastoupili do utkání rychlým tempem, kontrolovali hru. Jako první se chvíli po začátku hry hned z první přesilové hry hostů prosadil v čase 3:57 Jakub Heralt po asistenci Miroslava Kubíčka. Zubři z Přerova měli v utkání viditelnou převahu. Pár minut po gólu Heralta se trefil i Michal Kolařík za asistence Jaromíra Skříčka. Následně přišla situace, podobná přípravnému zápasu s Chrudimí. Příšel rychlý sled dvou gólů Přerova - v čase 8:34 vsítil gól Martin Solař (asistence Michal Kenša) a hned v zápětí, pouhých 18 vteřin poté vstřelil další gól Jakub Heralt (asistence Miroslav Kubíček). Skóre 0:4 už v první polovině 1. třetiny naznačovalo, že pokud tým Boskovic do dalších třetin výrazně nezmění styl své hry, bude o vítězi rozhodnuto. Hosté do konce první třetiny zmírňovali tempo hry, byli si vědomi svého slibného náskoku, avšak na domácí to stačilo, protože v první třetině dát gól nedokázali. Další góly už v 1. třetině nepadly, a Boskovice prohrávaly po 1. třetině jasným rozdílem 0:4.

2.třetina:

Hráči Přerova hráli na začátku 2. třetiny stejným poklidným tempem, tak jako na konci 1. třetiny. Od 8. minuty zápasu měli delší odmlku, kdy se nikdo z Přerova neprosadil. Tuto pauzu přerovského brankostroje přerušil v 25. minutě svým gólem kapitán Ivo Blahunek (asistence Denis Šťastný a Kryštof Klapal). Necelou minutu po gólu Blahunka se trefil také  Michal Kenša (bez asistence). Světelná tabule ukazovala zhruba v polovině zápasu skóre 0:6. Domácí se rozhodli pro změnu brankáře. Jana Külzera po šesti obdržených gólech vystřídal Miroslav Nečas. Ten i za takto nepříznivé situace pro domácí předváděl dobré zákroky a i díky němu se už skóre do konce 2. třetiny neměnilo.

3. třetina:

Závěrečná třetina byla pro domácí na skóre nejhorší. Prohráli ji 0:5. Přerov začal znovu hrát rychlým stejným tempem, jako na začátku zápasu. Nejprve se prosadil Jan Matuška (asistence Michal Kenša a Martin Válek). Na 8:0 pro Zubry za asistence Jakub Heralta upravoval Tomáš Zdráhal. V 53. minutě vstřelil již devátý gól Adam Horký (asistence Martin Solař) a pro Boskovice to byl jasný debakl. Boskovičtí se snažili dlouho ubránit desátému gólu, zasloužili by si alespoň jeden čestný gól. Desátý gól ale stejně přišel - vstřelil ho Jakub Heralt a mohl se radovat ze svého hattricku. Celkově se Jakubu Heraltovi zápas velmi povedl - připsal si 4 body za 3 góly a 1 asistenci. Pouhých devět vteřin po desátém gólu potvrdil jednoznačné vítězství jedenáctým gólem po sólové akci Ivo Blahunek. Zubři rozdrtili starší dorost Boskovic 11:0. HC Zubr Přerov si tak veze domů po přesvědčivém výkonu zasloužené tři body a první vítězství v nové ligové sezóně. Zato Boskovice si na své první body budou muset minimálně do neděle počkat, kdy se vydají na zápas do Karviné. Jestli by měli hráči Boskovic něco ve své hře změnit, tak jsou to rozhodně pasáže, kdy obdrží během několika sekund nebo pár minut 2, nebo více rychlých gólů.