HC Boskovice - HC Bobři Valašské Mezíříčí

26.09.2014 | Stanislav Scheiner

Boskovice hrály velmi vyrovnanou a pohlednou hru, ale na na první body v sezoně to nestačilo. S Valašským Mezíříčím prohrály 2:3.

3. kolo | pátek 26.09.2014, 18:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HC Valašské Meziříčí

Tresty: 12:11 navíc v čase 42:10 Jiří Šmahel (HC Boskovice) 5 minut +osobní trest do konce utkání za bodnutí koncem hole a Lukáš Pernický (HC Valašské Mezíříčí) 5 minut + OK za bodnutí špičkou hole. V čase 55:44 Dominik Fabiánek (HC Boskovice) 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
Využití: 1:1
V Oslabení: 0:1
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3
Góly a asistence domácích: 9. Šmahel (Slavíček), 32. Šmahel (Slavíček)
Góly a asistence hostů: 22. Csapai (Řečinský), 29. Cvečka (Dostál), 44. Cvečka
Statistiky brankářů: HC Boskovice - Miroslav Nečas odchytal celý zápas a inkasoval 3 góly.
HC Valašské Mezíříčí - Ludmila Jeřábková odchytala celý zápas a obdržela 2 góly
Rozhodčí: František Held (hlavní rozhodčí) - Marek Čelechovský, Josef Zapletal

HC Boskovice: Nečas (Külzer J.) - Šindelář, Procházka, Hejduk, Res, Fabiánek "C", Hořava - Külzer Niklas, Hrubeš Mikuláš, Slavíček, Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Malach, Peša, Vyskočil, Hrubeš Kryštof; Trenér: Svatopluk Vařeka

HC Valašské Meziříčí: Jeřábková (Mach) - Csapai "A", Kysučan, Fajmon, Fojtášek, Gonos, Mikuš - Hurta "C", Pernický, Palacký Jakub, Daron, Řečinský, Palacký Lukáš, Cvečka, Juříček, Blaha, Lukáš, Dostál; Trenér: Jaroslav Fleischmann

1. třetina:
Úvodní třetina se domácím vcelku podařila. Boskovice hrály o něco lépe. Z toho pramenil úvodní gól v čase 8:46 o který se postaral Jiří Šmahel (asistence Ondřej Slavíček). Po tomto gólu se hra obou družstev vyrovnala. Každý tým si vytvořil ve svém útočném pásmu několik šancí, avšak ani jedna neskončila gólem. Boskovice vyhrály povedenou první třetinu 1:0.

2. třetina:
Hosté se ale dobrým výkonem domácích nenechali zastrašit a hned ze začátku druhé třetiny ukázali své kvality. Minutu a 46 vteřin po začátku 2. třetině vyrovnal obránce Daniel Csapai (asistence Radek Řečinský). Opět pokračovala vyrovnaná hra. Oba týmy dobře bránily. Valašské Mezíříčí si sice ve svém útočném pásmu nedokázalo vytvořit příliš mnoho šancí, když už ale nějaká přišla, tak ji dokázali narozdíl od Boskovic proměnit. Skóre zápasu ve prospěch týmu Valašského Mezíříčí otočil povedeným gólem Patrik Cvečka (asistence Daniel Dostál). I Boskovice si dokázaly vypracovat několik pohledných kombinací, ale ani jedna neskončila gólem a hosté po druhé třetině v zápase vedli.

3. třetina:

Ve třetí třetině se odehrála spousta zajímavých událostí. Nejprve přišlo vyrovnání hráčů Boskovic. Stejný střelec, stejný asistent - po asistenci Ondřeje Slavíčka srovnal na 2:2 svým druhým gólem v zápase Jiří Šmahel. Poté přišlo v rozhodující třetí třetině několik důležitých momentů. V čase 41:57 udělil hlavní rozhodčí František Held za podražení dvouminutový trest pro Lukáše Palackého, hráče Valašského Mezíříčí. Boskovice měly výbornou příležitost vstřelit gól a získat první tři body do tabulky a odlepit se tak z tabulkového dna. Místo toho přišlo po nepřehledné situaci v brankovišti hostů několik větších trestů. Vyloučen byl hráč Valašského Mezíříčí Lukáš Pernický na 5 minut + osobní trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Stejně tak byl vyloučen i hráč domácí družstva Jiří Šmahel, střelec dvou gólu zápasu, rovněž na 5 + OK za bodnutí koncem hole. Boskovice tak přišly o potenciálního střelce vítězného gólu a domácímu publiku se toto rozhodnutí hlavního rozhodčího nelíbilo. Po udělení těchto trestů ale stále běžel menší trest hostujícího hráče za podražení. Pětiminutové tresty se vyrušily a hrála se přesilová hra týmu HC Boskovice 5 na 4. Jenže místo toho, aby si domácí vytvořili tlak a vstřelili gól a okradli Bobry z Valašského Mezížíčí o tři body, tak se stal přesný opak. Ve vlastním oslabení vsítil vítězný gól zápasu v čase 43:26 Patrik Cvečka a zapsal si tak již druhý gól, stejně jako Jiří Šmahel, jenže ten už si kvůli trestu další body v tomto zápase nepřipsal. Obrovská smůla pro domácí. Po této situaci se úplně změnil styl pískání rozhodčích. Ze začátku nejdřív odpískali každý drobný faul, poté ale jakoby na ně dolehla nespokojenost domácího publika a pouštěli i mnohem větší fauly, jako údery do oblasti hlavy a krku, fauly kolenem apod. I hra hostů se výrazně změnila. Od stavu 2:3 začali hráči Valašského Mezíříčí mnohem více bruslit, hráli pohlednější a rychlejší hokej, a domácí už jim nestačili a vyrovnání a alespoň následná dělba bodů se nepodařila. V závěru utkání ještě domácí odehráli jednu přesilovou hru, která ale netrvala příliš dlouho, protože chvíli po faulu hostujícího hráče odpískal rozhodčí i faul hráče domácího a přesilová hra skončila. Toto rozhodnutí se v čase 55:44 nelíbilo kapitánovi domácích Dominiku Fabiánkovi a rozhodčí jej potrestal osobním trestem na 10 minut za nesportovní chování. V poslední minutě třetí třetiny byl opět vyloučen hráč hostů za podražení. Domácí měli ještě 30 vteřin na to, aby srovnali. Trenér domácích si vyžádal oddechový čas. Jenže ten nebyl nic platný, poněvadž v čase 59:48 fauloval loktem Tomáš Peša a hrálo se 4 na 4 a hráči Boskovic už se do útočného pásma nedostali a proto po velké bitvě prohráli slibně rozehraný zápas 2:3 a stále si musejí na první body do tabulky počkat.