Boskovice těsně prohrály s Frýdkem-Místkem

03.10.2014 | Stanislav Scheiner

Starší dorost Boskovic měl možnost podruhé v domácím utkání za sebou získat alespoň bod za remízu, jenže tu ani podruhé neudržel a tak jsou Boskovice po 5. kole stále bez bodu.

5. kolo | pátek 03.10.2014, 18:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HC Frýdek-Místek

Tresty: 6:7
Využití: 2:1
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5
Góly a asistence domácích: 20. Slavíček (Šmahel), 28. Procházka (Hořava, Šmahel), 43. Šmahel (Malach), 54. Šmahel (Fabiánek)
Góly a asistence hostů:
5. Opletal, 8. Strakoš (Vilček), 13. Vilček (Valíček, Plitko), 42. Plitko (Vilček), 59. Dubčák (Vilček, Kocháň)
Záznam brankářů: HC Boskovice - Miroslav Nečas odchytal celý zápas a inkasoval 5 gólů
HC Frýdek-Místek - Jan Dobečka odchytal 60 minut a dostal 4 góly
Rozhodčí: Michael Kohoutek (hlavní rozhodčí) - Tomáš Klein, Pavel Kříž

HC Boskovice: Nečas (Richter) – Šindelář, Procházka, Hejduk, Res, Fabiánek "C", Hořava – Külzer, Hrubeš M., Slavíček, Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Malach, Peša, Vyskočil, Hrubeš K.; Hlavní trenér: Svatopluk Vařeka, vedoucí družstva: Markus Külzer

HC Frýdek-Místek: Dobečka (Zimmermann) – Valíček, Kocháň, Kozubek, Jendruš "C" – Plitko, Dubčák, Strakoš "A", Opletal, Brél, Vilček, Carbol; Hlavní trenér: Tomáš Snášel, vedoucí družstva: Jaromír Konečný

1. třetina:
Hosté se jako první ujali vedení. V 5. minutě vstřelil první gól zápasu Stanislav Opletatl (bez asistence). Chvíli po něm se v 8. minutě prosadil Adam Strakoš (asistence Tomáš Vilček). Domácí nestíhali tempo zápasu. Frýdek si zápas rozehrál zápas velmi slibně, hrál kvalitní a pohledný hokej. Třetí gól přidal po pěkné kombinaci Tomáš Vilček (asistence Martin Valíček a Daniel Plitko). Ve 14. minutě měl možnost snížit Kryštof Hrubeš z trestného střílení, které bylo nařízeno po hákování hráče týmu HC Frýdek-Místek Matouše Kocháně. Kryštof Hrubeš však trestné střílení neproměnil. Tomáš Vilček už získal v tomto zápase 2 body za 1 gól a 1 asistenci a to ještě nebylo vše. Frýdek si vypracoval dostačující náskok a vypadalo to, že první třetinu vyhraje 3:0. Ale domácí se nevzdávali, v závěru úvodní třetiny si vypracovali několik šancí v útočném pásmu a jednu z nich proměnily. První gól domácích v tomto zápase vstřelil do šatny hostů v přesilové hře Ondřej Slavíček (asistence Jiří Šmahel). Domácí tímto gólem neztratili možnost zápas ještě zdramatizovat a popřípadě vyrovnat v další třetině.

2. třetina:
Druhou třetinu domácí vyhráli 1:0. O jediný gól, opět v přesilové hře, se postaral obránce Jan Procházka (asistence Jan Hořava a Jiří Šmahel). Jiří Šmahel si stejně jako Tomáš Vilček připsal 2 body za asistence. Oproti první třetině hlavní rozhodčí udělil více trestů - v první třetině to bylo na tresty 1:2, druhá třetina skončila na tresty 4:3. Kromě gólu Jana Procházky už ale nikdo žádnou přesilovou hru nevyužil. Oba týmy si sice vytvořily několik šancí, ale domácí nesrovnali, stejně tak jako Frýdek měl spoustu šancí odskočit od těsného skóre, ale nestalo se tak.

3. třetina:
V 42. minutě odskočil tým Frýdku-Místku znovu na rozdíl dvou gólů. Na 4:2 upravil Daniel Plitko (asistence Tomáš Vilček a Adam Strakoš). I v této chvíli to vypadalo, že Frýdek už nepoleví a výsledek udrží. Jenže Boskovice se tímto gólem nijak nenechali rozhodit a chvíli na to odpověděl gólem na 4:3 Jiří Šmahel (asistence Martin Malach). Jiří Šmahel zatím má dobrou střeleckou formu. Stejně tak si připisuje každým zápasem čím dál více bodů za asistence. Po gólu Jiřího Šmahela se hrála velmi vyrovnaná hra. Boskovice chvílemi měli velké příležitosti v útočném pásmu, ale pořád se nedařilo vyrovnat. Až v 54. minutě byl ve středu pozornosti znovu Jiří Šmahel. Ten dostal nádhernou přihrávku od domácího kapitána Dominika Fabiánka a vydal se na samostatný únik na bránu hostů. A Jiří Šmahel nekompromisním blafákem vyrovnal. Velmi pěkný gól – rozhodně nejlepší v dnešním zápase. Jiří Šmahel, prozatím jako hlavní střelec Boskovic v aktuální sezóně, vstřelil v dnešním zápase už druhou branku. Pak ale přišla smolná situace pro Boskovice, velmi podobná jako v posledním domácím zápase s Valašským Meziříčím. Místo remízy a dělení bodů pohřbil veškeré domácí naděje v 59. minutě svým gólem Dominik Dubčák (asistence Tomáš Vilček a Matouš Kocháň). Frýdek vedl 5:4. Domácí si půl minuty před koncem vzali oddechový čas, hráli bez brankáře, vyrovnat už ale nestihli.

Boskovice tak znovu nezískaly ani bod a hosté plně bodovali. Frýdek-Místek přeci jen hrál lépe a 3 body si zaslouží. Boskovice jsou po 5. kole stále bez bodu. Boskovice příští zápas odehrají venku s týmem HCM Warrior Brno