Boskovice prohrály na domácím ledě s Opavou

10.10.2014 | Stanislav Scheiner

Starší dorost Boskovic prohrál sedmé utkání v řadě, když na domácím ledě podlehl Slezanu Opava 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

7. kolo | pátek 10.10.2014, 18:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HC Slezan Opava

Tresty: 6:9, navíc v čase 60:00 Přemysl Dostal (HC Slezan Opava) 10 minut osobní trest za nesportovní chování
Využití: 1:1
Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6
Góly a asistence domácích: 38. Šmahel (Slavíček), 60. Šmahel (TS)
Góly a asistence hostů:
1. Adamczyk (Fedor, Kupka), 23. Rubý (Černý), 25. Fedor (Dohner), 26. Dohner (Rýpar), 34. Adamczyk (Kupka, Rubý), 51. Černý (Rubý)
Záznam brankářů: HC Boskovice - Jan Külzer odchytal 30 minut a dostal 4 góly, Miroslav Nečas odehrál 30 minut a inkasoval 2 góly
HC Slezan Opava - Kryštof Lamla odchytal 20 minut a nedostal ani jeden gól, Ondřej Vojkůvka odehrál 40 minut a obdržel 2 góly
Rozhodčí:
Tomáš Měkýš, Martin Šustr (hlavní rozhodčí Michal Dědek se nedostavil)

HC Boskovice: Külzer J. (30. Nečas) - Šindelář, Procházka, Hejduk, Fabiánek "C", Hořava - Külzer N., Hrubeš M., Slavíček, Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Malach, Vyskočil, Hrubeš K., Peša; Trenér: Svatopluk Vařeka, Vedoucí družstva: Markus Külzer

HC Slezan Opava: Lamla (20. Vojkůvka) - Cibulka, Černý "A", Kupka, Drelliuš, Kažimír – Borunský "C", Adamczyk, Cygal, Fedor, Rubý, Dohner, Dostal, Rýpar, Klement; Trenér: Miloslav Kukol, Vedoucí družstva: Karel Suchánek

1. třetina:
Utkání bylo zahájeno ve dvou rozhodčích. Hlavní rozhodčí Michal Dědek se ze zápasu oficiálně omluvil, náhrada ale nebyla zajištěna. Utkání tedy bylo řízeno ve dvou rozhodčích. I přesto, že se Opava pohybuje v předních místech tabulky společně s Přerovem a byla v tomto zápase vedena jako jasný favorit, první třetina skončila pouze 1:0 pro Slezan. Boskovice hrály s Opavou velmi vyrovnaný hokej, na hostech byl možná vidět nepoctivý přístup k zápasu, patrně si hráči Opavy mysleli, že v roli jasného favorita nebudou muset hrát poctivě a že jim góly do brány domácích spadnou samy. Alespoň tak to mohlo ze strany diváka utkání vypadat, protože útok Opavy se v první třetině moc nepředvedl a v podstatě si nevypracoval žádnou pořádnou šanci, která by stála za zmínku. Přeci jen ale jeden smolný gól Boskovice dostaly. Po zmatku domácí obrany a náhodné teči hostů došlo ke vstřelení prvního gólu Opavy, který zařídil Emil Adamczyk po asistenci Daniela Kupky a Marcela Fedora. Domácí tak mohli vstoupit do druhé třetiny pouze s jednogólovou ztrátou na hosty a měli tak vellkou možnost ještě vyrovnat, jestliže by se útok domácích zlepšil.

2. třetina:
Všechno ale bylo jinak. Hráči Slezanu Opava vstoupily do druhé třetiny jako vyměnění, jak v útoku, tak i v obraně. Mezi první a druhou třetinou trenér hostů asi nebyl v kabině s výkonem hráčů příliš spokojený. Možná proto se hra Opavy ve druhé třetině velmi zlepšila a domácí vůbec nestíhali. To se samozřejmě projevilo i na gólech. Druhý gól Opavy vstřelil ve 23. minutě Daniel Kupka (asistence Tomáš Černý). O dvě minuty později to bylo už 3:0 pro hosty. O třetí gól se po asistenci Jakuba Dohnera postaral Marcel Fedor. A brankostroji Opavy to stále nestačilo. Na 4:0 tentokrát už jen o minutu později - v 26. minutě - upravoval Jakub Dohner (asistence Adam Rýpar). Výčet gólu hostů ve druhé třetině uzavřel v 34. minutě svým druhým gólem Emil Adamczyk (asistence Daniel Kupka a Tomáš Rubý). Z gólového souhrnu to ovšem není vše. Chvíli před koncem první třetiny ale domácí přeci jen stihli vstřelit branku. Na 1:5 nemohl snížit nikdo jiný, než domácí střelec Jiří Šmahel, který má dobrou střeleckou formu (asistence Ondřej Slavíček). I tak ale prohrávaly Boskovice před třetí třetinou vysoko 1:5.

3. třetina:

Třetí třetina byla ze strany hostů jen povinnou záležitostí. Opava v klidu dohrávala zápas a udržovala si důraznou, přesnou a poctivou obranou vedení 5:1. A kromě obrany se dařilo také útoku Opavy. Šestý a zároveň poslední gól Opavy v tomto zápase vstřelil Tomáš Černý (asistence Tomáš Rubý). Hosté vedli 6:1 a šli si za jasným vítězstvím. V absolutním závěru třetiny, 14 vteřin před koncem, byl hákovánn hráč Boskovic hráčem Slezanu Opava Martinem Cibulkou. Podmínky pro nařízení trestného střílení byly splněny, a rozhodčí tak neváhali jej nařídit. Trestné střílení provedl Jiří Šmahel a pěkným blafákem proměnil a připsal si tak druhý gól v zápase. Ze strany domácích to ale byla jen kosmetická úprava skóre a Opava si tak domů veze z Boskovic jasnou výhru za 3 body. Domácí jsou co se týče bodů stále na nule. Po skončení 3. třetiny v čase 60:00 byl udělen osobní trest hráči hostů Přemyslu Dostalovi za nesportovní chování (odstřelení puku z dosahu rozhodčích).