Boskovice prohrály s Šumperkem

19.10.2014 | Stanislav Scheiner

Boskovice znovu prohrály domácí zápas stejným výsledkem jako poslední zápas s Opavou 2:6. V zápase si připsal jeden bod za asistenci brankář hostů Tobias Urban.

9. kolo | Neděle 19.10.2014 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - HK Hokej Šumperk 2003

Tresty: 3:8
Využití:
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3; 1:5, 2:5, 2:6
Góly a asistence domácích: 1. Radim Res (Jan Procházka) PP, 32. Dominik Vyskočil (Erik Borovička)
Góly a asistence hostů: 5. Pavel Skopal (Marek Štreit), 6. Marek Štreit (Jiří Rozbroj), 18. Libor Janků (Martin Holínek), 23. Ludvík Rutar (Tobias Urban - brankář), 32. Pavel Skopal (Libor Janků, Ludvík Rutar), 34. Michal Dohnal (Pavel Skopal)
Záznam brankářů:
HC Boskovice - Miroslav nečas odchytal 30 minut a inkasoval 4 góly, Jan Külzer odehrál 30 minut a dostal 2 góly
HK Hokej Šumperk 2003 - Tobias Urban odchytal celý zápas, obdržel 2 góly a připsal si jeden bod za asistenci
Rozhodčí: Petr Coufal (hlavní rozhodčí) - David Otáhal, Jan Vašíček

HC Boskovice: Nečas (30. Külzer J.) - Šindelář, Procházka, Hejduk, Fabiánek "C", Hořava - Külzer N., Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Borovička, Vyskočil, Res, Hrubeš; Trenér: Svatopluk Vařeka, vedoucí družstva: Markus Külzer

HK Hokej Šumperk 2003: Urban (Řezník) - Štreit, Moučka, Rutar, Murla - Holínek, Rozbroj, Šíp, Pavelka, Janků, Dohnal, Adolf, Skopal "C", Maděra; Trenér: Ivan Alka, Vedoucí družstva: Petr Adamec

1. třetina:
První třetina byla velmi zajímavá. Chvíli po úvodním buly vyloučil v čase 0:19 hlavní rozhodčí Petr Coufal hráče Šumperku za vysokou hůl. Domácí sehráli přesilovou hru velmi pohledně, Šumperku se vstup do utkání příliš nevydařil. Přesně minutu od začátku první třetiny se podařilo domácím herní převahu převést v první možná i trochu nečekaný gól Boskovic, který po asistenci Jana Procházky vstřelil Radim Res. Do utkání totiž vstupoval jako favorit HK Hokej Šumperk 2003. Před tímto utkáním získal 7 bodů, kdežto Boskovice žádný. Hosté sice svůj zápas nerozehráli příliš povedeně, ale dokázali se rychle vzpamatovat a po prvních čtyřech minutách vyrovnané hry začali hrát lepši hokej, z čehož vyplynul i vyrovnávací gól v páté minutě na 1:1, který zařídil povedenou střelou kapitán Pavel Skopal (asistence Marek Štreit). A Šumperk dokonce dokázal vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch a netrvalo mu to ani minutu od vyrovnávacího gólu. Na 2:1 pro Šumperk upravoval po asistenci Jiřího Rozbroje Marek Štreit, který se prohodil z role asistenta prvního gólu do pozice střelce vedoucího gólu. Po těchto dvou rychlých gólech Šumperku se opět hrál vyrovnaný hokej, oba týmy si vytvořily několik velkých šancí, které ale ani jeden z týmů neproměnil. V 18. minutě se přeci jen Šumperk prosadil. Po chybě obrany odskočil Šumperk chvíli před koncem první třetiny na rozdíl dvou branek a po první třetině vedl 3:1. Pár minut před koncem první třetiny byla k vidění i jedna kuriózní situace, kdy hlavnímu rozhodčímu Petru Coufalovi narazil puk do kolena po nechtěné teči od jednoho z hráčů Boskovic. Hlavní rozhodčí se tak musel nechat ošetřit a zbytek první třetiny byl odpískán systémem dvou hlavních rozhodčích.

2. třetina:
Do druhé třetiny už se vrátil i hlavní rozhodčí Petr Coufal. Druhá třetina byla zahájena hrou 4 na 4, protože se tresty domácího Šindeláře a hostujícího Libora Janků přenesly z první třetiny do druhé. První, kdo vstřelil gól v druhé třetině, byl Šumperk. Domácí obrana zaspala ve středním pásmu, kde nechala na modré čáře volného Ludvíka Rutara. Brankář hostů Tobias Urban provedl po zmatku útočících hráčů Boskovic krásnou přihrávku na Rutarovu hůl a poslal ho do rychlého protiútoku. Ludvík Rutar v klidu zakončil a poslal Šumperk v 22. minutě do vedení 4:1. Po tomto gólu ale měli domácí příležitost zápas ještě zdramatizovat. Hráli totiž dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Domácí toho příliš mnoho v této přesilovce nepředvedli a chvílemi byly k vidění i příležitosti ke skórování hostů, což by pro obranu domácích nebyla dobrá vizitka. V polovině zápasu došlo ke střídání brankářů. Miroslava Nečase, který inkasoval čtyři góly, vystřídal Jan Külzer. Po tomto střídání následovala menší gólová přehlídka. Nejdříve zvyšoval v čase 31:21 už na 5:1 pro Šumperk po povedené kombinaci Pavel Skopal (asistence Libor Janků a Ludvík Rutar). Janu Külzerovi tak čisté konto příliš dlouho nevydrželo. Domácí se vůbec nenechaly zaskočit a velmi rychle odpovědeli. Po buly příliš dlouho neváhal Erik Borovička, který přesně přihrál Dominiku Vyskočilovi a domácí 88 parádní střelou zápěstím v snížila na 2:5. Radost domácích, který vstřelili gól třináct vteřin po gólu Šumperku znovu netrvala dlouho. Dvě minuty po gólu Dominika Vyskočila zvýšil na 6:2 pro Šumperk Michal Dohnal (asistence Pavel Skopal). Hosté si své pohodlné vedení pohlídali až do konce druhé třetiny.

3. třetina:

V třetí třetině toho příliš moc k vidění nebylo. Domácí se sice snažili vyrovnat, ale Šumperk si pečlivou obranou své vedení uhájil a Boskovicím už žádný další gól nedovolil. K vidění bylo ještě několik trestů na straně Šumperka, ale ani jednu přesilovou hru ze čtyř nedokázali domácí ve třetí třetině využít.

V třetí třetině jsme gól neviděli, tudíž tým HK Hokej Šumperk vyhrál 6:2 a veze si domů tři body. Tato výhra je třetí výhrou Šumperku v sezoně, v tabulce tak už mají 10 bodů (3 výhry + 1 prohra po nájezdech), domácí ani po polovině soutěže nemají žádné body. Příští kolo není pro Boskovice příliš příznivé – hrají totiž na ledě Zubrů z Přerova, kteří doposud neprohráli a jednoznačně vedou tabulku. První zápas s Přerovem prohrály Boskovice 0:11 a i v druhém zápase jsou Boskovice pasovány do role outsidera.