Boskovice prohrály s Karvinou

26.10.2014 | Stanislav Scheiner

Starší dorost prohrál zápas 11. kola Ligy staršího dorostu s týmem SK Karviná 3:7.
I přesto, že hráči Boskovic vyhráli 1. třetinu 2:0, Karviná zápas otočila ve svůj prospěch a z Boskovic si veze 3 body.

11. kolo | neděle 26.10.2014, 10:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - SK Karviná

Tresty: 8:4
Využití: 1:2
Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6, 3:7
Góly a asistence domácích: 1. Šmahel (Šmíd), 19. Šmahel (Hořava), 57. Vyskočil (Fabiánek)
Góly a asistence hostů: 24. Cihlář (Trnený, Škorpík), 29. Vospálek (Frojda), 31. Dobrzynski (Wojtyla), 51. Rzekanowski (Vlček), 55. Rzekanowski (Vlček, Trnený), 56. Dobrzynski (Škorpík), 60. Trnený (Vlček)
Záznam brankářů: HC Boskovice - Miroslav Nečas odchytal celý zápas a inkasoval 7 gólů
SK Karviná - Jakub Ovčaři odehrál celý zápas a dostal 3 góly
Rozhodčí: Vojtěch Král (hlavní rozhodčí) – Radim Procházka, Marcel Mikoviny

HC Boskovice: Nečas (Külzer J.) – Šindelář, Procházka, Hejduk, Fabiánek "C", Hořava – Hrubeš M., Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Borovička, Vyskočil, Hrubeš K.; Trenér: Svatopluk Vařeka, Vedoucí družstva: Markus Külzer

SK Karviná: Ovčaři (Žingor) – Frojda, Molč, Škorpík, Trnený "A" – Cihlář, Dobrzynski "C", Hladil, Baron, Rzekanowski, Vlček "A", Wojtyla, Vospálek; Trenér: Jakub Zemánek, Vedoucí družstva:Jakub Zemánek

1. třetina:
Úvodní třetina se hráčům Boskovic podařila. Domácí vstoupili do utkání v dobrém tempu, vytvořili si několik slibných příležitostí, podařilo se několik kombinací a obrana také hrála dobře. Za těchto okolností se Boskovice ujali jako první vedení v utkání - a to už ve 27 vteřině zápasu. Po přihrávce Lukáše Šmída střílel Jiří Šmahel, jeho střela se otřela o tyč a puk překročil brankovou čáru jen o pár centimetrů, ale i takovýto gól se počítá a Boskovice vedly 1:0. Ve zbytku první třetiny byla hra velmi vyrovnaná. Oba týmy ještě měly šanci skórovat, ale nestalo se tak. Až chvíli před koncem první třetiny, v 19. minutě, se prosadil opět Jiří Šmahel po asistenci Jana Hořavy a Denise Pospíšila a Boskovice tak daly celkem důležitý gól "do šatny" Karviné.

2. třetina:
Hráči Karviné hráli na svoje poměry docela špatnou hru. Během přestávky mezi první a druhou třetinou musel nejspíše trenér hostů Jakub Zemánek zvýšit na hráče hlas, hráči Karviné totiž vlétli do druhé třetiny jako vyměnění, jak v útoku, tak i v obraně. Boskovicím dvoubrankový náskok nevydržel. První gól Karviné v dnešním utkání vstřelil ve 24. minutě z přesilové hry Dominik Cihlář (asistence Jakub Trnený a Denis Škorpík). Na 2:2 vyrovnal Milan Vospálek (asistence Matyáš Frojda) a vedoucí gól vsítil dvě minuty po vyrovnávacím gólu kapitán Patrik Dobrzynski (asistence Petr Wojtyla). Karviná otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch a vyhrála druhou třetiny 3:0. Domácí byli v druhé třetině trestanějším týmem. Na trestnou lavici domácích usedli celkem 4 hráči, na trestné lavici Karviné neseděl nikdo.

3. třetina:
Hosté ve třetí třetině trochu "polevili" i když vedli jen o gól. Hráčům Karviné se nedařilo vstřelit gól, stejně tak ani domácí gól nedali. Až od 51. minuty hosté svůj náskok začali navyšovat. Na 4:2 pro Karvinou upravil Oskar Rzekanowski (asistence Daniel Vlček). Tentýž hráč vstřelil i pátý gól Karviné. Oskaru Rzekanowskému přihrál stejně jako při čtvrtém gólu Daniel Vlček, k této dvojici se ještě přidal Jakub Trnený. Gól na 6:2 z pohledu hostů vstřelil Patrik Dobrzynski (asistence Denis Škorpík). Minutu poté, v 57. minutě, došlo ke souhře boskovických Dominiků. Po přihrávce od Dominika Fabiánka se prokličkoval Dominik Vyskočil mezi obranou hostů a dotlačil v přesilové hře puk za záda brankáře Jakuba Ovčařiho - 3:6. Na žádné drama to ale nevypadalo, poněvadž Boskovice byly ve třetí třetině znovu trestanějším týmem a v čase 59:03 byl vyloučen domácí hráč Michal Hejduk za podražení. Karviná tuto přesilovou hru velmi rychle využila. 10 vteřin od tohoto vyloučení se trefil Jakub Trnený (asistence Daniel Vlček) a uzavřel tak skóre na konečných 7:3 pro Karvinou.

Domácí si sice zápas rozehráli slibně, ale vedení si po řadě chyb neudrželi a znovu prohráli, tentokrát 3:7 s Karvinou a ani dnes Boskovice body nezískaly...