Čeští inline hokejisté slaví na MS organizace FIRS titul! Zlato trefil Šebek

22.06.2015 | sport.cz

Čeští inline hokejisté porazili ve finále mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Francii 2:1 v prodloužení a počtvrté v historii slaví titul. Vítěznou branku vstřelil v čase 43:42 v přesilové hře obránce Patrik Šebek, který dvěma góly zařídil i semifinálovou výhru nad Lotyšskem 3:1.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dovršili v Rosariu zlatý hattrick českého inline hokeje, protože minulý týden vyhráli světový šampionát junioři a ženy. V mužské kategorii navázali na triumfy z let 2007, 2011 a 2013 a na jednadvacátém světovém šampionátu získali už sedmnáctou medaili.

Bezbrankový stav prolomili až po 31 minutách hry Francouzi. Karl Gabilett vybruslil z rohu a překonal Daniela Brabce. Za 140 vteřin vyrovnal Jakub Cik, který překonal Jeroma Salleye blafákem do bekhendu. Ve 43. minutě šel pykat na trestnou lavici Jeremy Lapresa a Patrik Šebek zakončil vítěznou trefou kombinaci Michala Šima a Marka Loskota.

MS inline hokejistů organizace FIRS v Rosariu (Argentina):
Finále:
ČR - Francie 2:1 v prodl. (0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Cik, 44. P. Šebek - 31. Gabillet.
ČR: Brabec - P. Šebek, Strýček, Šimo, Loskot - Sem, Bernad, Cik, D. Šebek - L. Novák, Kameš, J. Novák, Rubeš. Trenér: Martin Tvrzník.
O 3. míst
USA - Lotyšsko 7:4