Hráči staršího dorostu zahájili druhou polovinu základní části soutěže vysokou prohrou

24.10.2014 | Stanislav Scheiner

Boskovice dnes odstartovaly druhou polovinu základní části Ligy staršího dorostu na ledě Zubrů z Přerova, s kterým už jeden zápas odehrály a prohrály vysoko 0:11. Ani dnešní odvetný zápas nebyl vyjímkou. Přerov, který v letošní sezoně nepoznal porážku, porazil Boskovice 13:1. Pro Boskovice je to tak nejvyšší prohra v letoštní sezóně. Na destrukci Boskovic se podílel čtyřmi asistencemi bývalý hráč Boskovic Jan Matuška.

10. kolo | pátek 24.10.2014, 18:00 | Zimní stadion Přerov

HC Zubr Přerov - HC Boskovice

Tresty: 0:0
Střely na branku: 39:8
Góly a asistence domácích: 2. Solař (Navrátil, Matuška), 5. Kolařík, 7. Kolařík (Matuška), 11. Kolařík (Kenša), 11. Pochyla (Šťastný, Kubíček), 12. Solař (Matuška, Petráš), 16. Heralt (Kolařík, Skříček), 19. Kolařík (Heralt), 25. Rusňák, 25. Pochyla, 28. Kolařík (Kenša), 32. Šťastný (Pochyla, Klapal), 32. Petráš (Matuška, Válek)
Góly a asistence hostů: 44. Šmíd (Vyskočil, Šmahel)
Záznam brankářů: HC Zubr Přerov - Martin Kašpárek odchytal 20 minut a nedostal ani jeden gól; Martin Šindar odehrál 40 minut a dostal 1 gól
HC Boskovice - Jan Külzer odchytal 28 minut a inkasoval 11 gólů; Miroslav Nečas odehrál 32 minut a dostal 2 góly
Rozhodčí: Lukáš Klimecký (hlavní rozhodčí) - Martin Doležel, Veronika Dopitová

HC Zubr Přerov: Kašpárek (21. Šindar) - Rusňák, Klapal, Skříček, Kleiner, Válek - Matuška, Rusňák, Solař, Kenša, Horký, Navrátil, Petráš, Pochyla, Kubíček, Kolařík, Štastný

HC Boskovice: Külzer J. (28. Nečas) - Hejduk, Šindelář, Hořava, Procházka, - Külzer N., Vyskočil, Pospíšil, Hrubeš M., Hrubeš K., Šmahel, Šmíd

Komentář

- Bývalý hráč Boskovic Jan Matuška se na výhře Přerova podílel čtyřmi asistencemi. První asistenci si připsal již při prvním vstřeleném gólu domácích.

- O herní převaze svědčí počet střel na bránu, kdy domácí vyslali na boskovické brankáře celkem 39 střel, hosté vystřelili pouze osmkrát

- Jednoznačné vítězství potvrzuje i statistika trestů, kdy hlavní rozhodčí Lukáš Klimecký neudělil ani jeden trest. Domácí odehráli utkání v poklidném tempu a neměli důvod faulovat, stejně tak jako hosté, kteří by si tím akorát zadělali na další problém.

- V polovině první třetiny byl stav utkání už 4:0. Velkou zásluhu na tomto výsledku po desáté minutě hry měl domácí Michal Kolařík, který stihl vstřelit velmi rychlý hattrick v rozmezí pouhých šesti minut.

- U hostů se opět projevily náhlé výpadky ve hře. Například v 11. minutě se stihli hráči z Přerova trefit hned dvakrát a pouhou minutu poté, ve 12. minutě, vstřelil Přerov třetí gól v rozmezí dvou minut a bylo to již 6:0. Dva góly během jedné minuty vstřelil Přerov také ve 25. minutě, kdy časové rozmezí mezi těmito dvěma góly bylo pouhých 10 vteřin, dále pak nasázel Přerov Boskovicím dvě branky ve 32. minutě.

- Ještě před polovinou utkání bylo skóre10:0. A domácí stále stříleli góly, v 32. minutě byl střelecký výčet domácích uzavřen na konečných třináct gólů.

- I přesto, že domácí po polovině utkání vedli 13:0, více gólů už nevstřelili.

- V utkání si zastřílel především Michal Kolařík, který vstřelil 5 gólů v rozmezí 23 minut a u jednoho gólu asistoval. Martin Solař vstřelil dva góly stejně jako Michal Pochyla.