Boskovice prohrály odvetný zápas s Warriorem 0:7

16.11.2014 | Stanislav Scheiner

Po období zápasů, kdy hrály Boskovice dvě utkání v řadě venku, se dva týdny od posledního domácího zápasu s Hodonínem představily Boskovice znovu na svém hřišti. Hráči týmu HCM Warrior Brno ale Boskovice vůbec nešetřili a ukořistili z boskovického stadionu 3 body po výhře 7:0. V dnešním zápase se poprvé v letošní sezóně představil na ledě domácí brankář Martin Richter a podal dobrý výkon, avšak utkání kvůli zranění nedohrál.

15. kolo | neděle 16.11.2014, 17:00 | Zimní stadion Boskovice

HC Boskovice - Warrior Brno

Tresty: 6:6 navíc Bohdan Dobiáš (HCM Warrior Brno) 10 minut OT nesportovní chování

Využití: 0:1
Góly v oslabení: 0:1

Góly a asistence hostů: 1. Hussein, 4. Neusser (Kůst), 12. Hussein (Petlák), 12. Cízler (Jarolím), 47. Kůst (Jarolím), 57. Jarolím (Petlák), 59. Hussein (Zelinka)
Záznam brankářů: HC Boskovice - Jan Külzer odchytal 29 minut a dostal 5 gólů, Martin Richter odehrál 31 minut a inkasoval 2 góly (Martin Richter utkání kvůli zranění nedohrál)

HCM Warrior Brno - Antonín Januš odchytal 5 minut a Jan Borský odehrál 55 minut. Ani jeden brankář nedostal gól.

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný - Robin Horký, Marek Čelechovský

HC Boskovice: 1. - 9. minuta a 40. – 60. minuta Külzer J. (9. – 40. minuta Richter) – Šindelář, Procházka "C", Hejduk, Fabiánek "A", Külzer N., Hrubeš M., Šmíd, Pospíšil, Res "A", Hrubeš K.

Trenér: Svatopluk Vařeka

Vedoucí družstva: David Hrubeš

Warrior Brno: Januš (5. Borský) – Neusser, Svoboda "A", Petlák "A", Zelinka, Hladký "C" – Harásek, Dvořák, Kůst, Hussein, Šíma, Jarolím, Cízler, Mudrych, Dobiáš

Trenér: Jiří Sýkora

Vedoucí družstva: Vítězslav Hájek

1. třetina:
Boskovicím se vstup do utkání vůbec nepovedl. Warrior nastřelil kotouč do útočného pásma, ale puk byl tečován a skákal po ledě. Domácí obránce, kapitán Jan Procházka, se snažil marně skákavý puk trefit a nepodařilo se mu rozehrát. Nikdo jiný z domácích hráčů už v obranném pásmu nebyl a proto zmatkování domácího hráče využil Adam Hussein. Ten si puk po "polopřihrávce", kdy se Procházka snažil vyhodit z obranného pásma, v klidu zpracoval a v 21. vteřině zápasu prostřelil Jana Külzera, který svým zákrokem také moc nepřesvědčil. Katastrofální vstup Boskovic do utkání. Boskovice se prakticky nedostávaly do útočného pásma a neměly minimálně do páté minuty jedinou střelu na bránu hostů. I několik minut po začátku hry byly stále k vidění v útočném pásmu kaluže vody od rolby, protože ze strany domácích se v jejich útočném pásmu moc nebruslilo. Boskovice se zřídkakdy dostaly na útočnou polovinu. A v třetí minutě Brno přidalo další gól. Na 2:0 pro Brno upravil Martin Neusser (asistence Filip Kůst). Brankář hostů Antonín Januš neměl příliš mnoho práce a tak došlo ke střídání brankářů již v 5. minutě utkání. Antonína Januše, kterého nechal trenér odpočívat na příští těžší zápasy, vystřídal Jan Borský a ani ten nemusel předvádět žádné těžké zákroky. Ani Jan Külzer v bráně příliš dlouho nepobyl, v 9. minutě totiž přenechal místo v bráně Martinu Richterovi, který si tak připsal první start v letošní sezóně Ligy staršího dorostu za Boskovice. Ani Martin Richter nezabránil tomu, aby Brno vstřelilo gól. Ke vší smůle domácích využilo Brno, konkrétně svým druhým gólem Adam Hussein, hned svoji první přesilovou hru po vyloučení Lukáše Šmída za hákování (asistence David Petlák) a pro Martina Richtera to nebyla premiéra podle jeho představ. A aby toho nebylo málo, tak Warrior přidal v první třetině ještě čtvrtý gól, o který se postaral Radim Cízler (asistence David Jarolím).
To bylo jak ze strany hostů, tak ze strany domácích v první třetině vše.

2. třetina:
Ve druhé třetině se příliš mnoho věcí nedělo. Docela nezáživná hra, ve které byla k vidění pouze tři vyloučení na straně domácích a čtyři na na straně týmu HCM Warrior Brno. Za zmínku stojí pouze několik dobrých zákroků Martina Richtera, který tak držel naději, že by domácí mohli s výsledkem zápasu ještě něco podniknout, ale ve druhé třetině gól na žádné straně nepadl. Po útočné akci Boskovic v závěru třetiny došlo k menší šarvátce v brankovišti hostů, kdy Bohdan Dobiáš několikrát úmyslně sekl hokejkou domácího hráče. Rozhodčí právem udělil 2 minuty, Bohdan Dobiáš ale s verdiktem sudího rázně nesouhlasil, tudíž inkasoval navíc ještě 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Následovalo jen několik slovních potyček mezi hráči, jak na ledě, tak na trestné lavici, nicméně na kráse hokeje ve druhé třetině to nic nepřidalo a prostřední třetina skončila nerozhodným výsledkem 0:0, avšak Brno si po povedené úvodní třetině udržovalo čtyřbrankový náskok.

3. třetina:
Do druhé třetiny nastoupil znovu Jan Külzer, poněvadž Martin Richter při svém zákroku před brankovištěm, kdy zakrýval puk lapačkou inkasoval nechtěný úder bruslí od hostujícího hráče do hlavy. Martin Richter sice dochytal zbytek třetiny, do 3. třetiny však nenastoupil, protože byl stále otřesen z tohoto úderu a necítil se na pokračování v zápasu. Jan Külzer tak musel chtě nechtě převzít nelehkou úlohu v bráně. V čase 41:00 byla použita v praxi nová úprava pravidla o nesportovním chování. Domácí Lukáš Šmíd po odpískání rozhodčího úmyslně "nahodil" brankáře hostů sněhem při brzdění, za což hlavní rozhodčí udělil menší dvouminutový trest za nesportovní chování. Bohužel Brno znovu přidalo v třetí třetině celkem tři góly (na 5:0 Filip Kůst, asistence David Jarolím; na 6:0 v oslabení David Jarolím, asistence David Petlák a na konečných 7:0 pro Brno po asistenci Petra Zelinky Adam Hussein, který tak zkompletoval hattrick). Jan Külzer, stejně jako celý tým Boskovic, se tak musel smířit s tím, že ani dnes Boskovice body nezískají. Warrior Brno se i po dnešní výhře pohybuje kolem 5. místa v tabulce, což pro něj zatím znamená účast v bojích o postup...