„Pojď hrát hokej“ s HC Boskovice

17.01.2024 | Redakce HC

Boskovická ledová plocha zimního stadionu byla v úterý 16. ledna místem, kde se konala tradiční akce „Pojď hrát hokej“ v rámci „Týdne hokeje“, který se konal po celé republice. Jedná se o sérii akcí, které se konají v tomto týdnu po celém Česku a jsou určeny zejména pro děti ve věku 4-8 let a samozřejmě také jejich rodiče. Smyslem celé akce je seznámit děti s prvními kroky na ledě a celkově jim přiblížit tento skvělý sport.

Na „Pojď hrát hokej“ s HC Boskovice dorazilo na 30 dětí, které se oblékly do hokejových dresů s logem klubu a hurá na led! Celá akce probíhala ve velmi přátelském duchu, ať už na suchu nebo na ledě.

Při vstupu na Zimní stadion Boskovice se mohli rodiče informovat o detailech celé akce, průběhu registrace, detailech dlouholetého fungování klubu, o tom jak probíhají tréninky či školička bruslení. Po registraci dostaly děti několik dárečků a samozřejmě také nálepku se jménem na helmu. Přímo na ledě probíhal zábavný program pro děti, kde se mohly seznámit s pomůckami, které jsou využívány pro počáteční výuku bruslení a někteří děti vzaly do ruky i hokejku a puk. Po celou dobu se dětem věnovali profesionální trenéři HC Boskovice, ale také naši malí hráči, kteří předvedli svoje umění na ledě. V programu byl ale čas věnován i rodičům. Přímo u ledové plochy si mohli vyslechnout rozhovory moderátora akce s rodiči malých hráčů HC Boskovice, kteří do mikrofonu popisovali svoje zkušenosti nebo se samotnými dětmi, které tu hrají hokej, ale také s těmi nejmenšími účastníky, kteří sdělovali svoje prvotní zážitky.

Mimo led se mohli rodiče i děti dozvědět jak vypadá hokejové výzbroj, shlédnout prezentaci klubu, ale i hokeje jako takového. Svoje dojmy tu dětem i rodičům sdělovali ale také například naši dorostenci, kteří zavzpomínali na svoje vlastní hokejové začátky. A protože úterý je dnem tréninků všech kategorií HC Boskovice, holky i kluci se tu mohli seznámit se všemi našimi sportovci, od těch nejmenších po největší. Mohli tu vidět jak obrovská je hokejová taška a co se do ní všechno vejde a co všechno je součástí výzbroje.

Po celou dobu akce byla pro rodiče připravena káva a pro děti po sportovním výkonu také párek v rohlíku, který byl pomyslnou třešničkou na dortu.

Závěrem pak byla rodičům nabídnuta možnost účastnit se školičky bruslení zdarma, která probíhá každé úterý a čtvrtek a samozřejmě byli pozváni na čtvrteční hokejový zápas týmu mužů, aby viděli jak v reálu vypadá velký” hokej a kam se vlastně jednou můžou posunout.

Děkujeme všem dětem i rodičům, že si našli čas se akce zúčastnit, dělá nám obrovskou radost, kolik dětí hokej zaujal.

Těšíme se na další zážitky na ledě!