Pojď hrát hokej s HC Boskovice!

27.09.2024 | Redakce HC

Tradiční akce „Pojď hrát hokej“ se s dlouholetým boskovickým klubem HC Boskovice konala 26. září na Zimním stadioně v Boskovicích.

Celorepublikový „Týden hokeje“ se konal letos již podruhé a nás bavil jako vždy! Tato sérii akcí, které se konají v týdnu 23. – 27. 9. po celém Česku, jsou určeny zejména pro děti ve věku 4-8 let a samozřejmě také jejich rodiče. Smyslem celé akce je seznámit děti s prvními kroky na ledě a celkově jim přiblížit tento skvělý sport.

Při vstupu na Zimní stadion Boskovice se mohli rodiče dozvědět o průběhu akce a získali instrukce k  registraci. Dále se zájemci mohli informovat o fungování klubu, o tom jak probíhají tréninky či školička bruslení.

Při registraci dostaly děti nálepku se jménem na helmu a také tašku s dárečky s hokejovou tématikou, jako například hokejovou láhev nebo náramek na ruku, ale také pitíčko či ovocnou tyčinku. Na ledovou plochu stadionu se v rámci akce „Pojď hrát hokej“ s HC Boskovice dostavilo na 30 dětí s rodiči, z nichž se jich 18 zaregistrovalo. Děti se oblékly do hokejových dresů s logem klubu a zamířily na led, kde už na ně čekali také naši malí sportovci.

Na ledě byl pro děti připraven program, při kterém se mohly seznámit s pomůckami, které jsou využívány pro výuku bruslení, některé děti vzaly do ruky také hokejku a vyzkoušely k čemu slouží puk. Na ledě se dětem věnovali profesionální trenéři HC Boskovice, ale také naši malí i větší hráči, kteří předvedli svoje umění na ledě a pomohli jim s prvními pohyby na ledové ploše.

Mimo led se mohli rodiče i děti dozvědět jak vypadá hokejové výzbroj, shlédnout prezentaci klubu, ale i hokeje jako takového.

Po celou dobu akce byla pro rodiče připravena káva a pro děti po sportovním výkonu také párek v rohlíku, který měl u malých sportovců největší úspěch.

Rodičům byla samozřejmě nabídnuta také možnost účastnit se s dětmi každé úterý a čtvrtek školičky bruslení zdarma, kde se děti mohou zábavnou formou naučit nejen bruslit, ale také padat a vstávat z ledu.

Děkujeme všem rodičům, kteří se svými dětmi přišli a těšíme se na společné zážitky na ledě.